Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Doručení
0,00 Kč Celkem

K pokladně

Jak vybrat e-cigaretu?

Pomoc při výběru elektronické cigarety

Pokud se rozhodujete pro zakoupení elektronické cigarety, ale trochu tápete v tom, podle čeho si ji máte vlastně vybrat, pak vám nabízíme pár rad, spolu s přehledem základních parametrů, které vám výběr v mnohém usnadní. Vyvarujete se tak při nákupu zbytečných chyb a koupíte si e-cigaretu, která vám bude opravdu vyhovovat. 

Elektronická cigareta

Nejprve je dobré si ujasnit, co je vůbec elektronická cigareta za zařízení. Něco málo o její historii je její vznik v Číně a to v roce 2006. E-cigareta neobsahuje škodliviny, které vznikají při kouření cigarety klasické. U e-cigarety totiž při jejím kouření vzniká pára, nikoli kouř a ta škodliviny neobsahuje. Je tedy šetrnější k vám i vašemu okolí. Pokud se nechcete vzdát kouření, ale chcete omezit jeho dopad na vaše zdraví, pak se vám nabízí tato možnost.

Z čeho se e-cigareta skládá

Všechny cigarety se skládají ze čtyř základních součástí a příslušenství. Základními součástmi jsou baterie, žhavící část, náplň a nabíječka. Pokud si chcete e-cigaretu vybrat správně, je dobré pochopit princip jejího fungování. 

Přibližme si tedy fungování e-cigarety

Baterie často obsahuje řídící elektroniku celé cigarety a pohání ji. Každá baterie má svoji kapacitu. Při výběru e-cigarety je tedy vždy velmi důležité brát v potaz tento faktor spolu s tím, kolik klasických cigaret běžně kouříte.

Baterii vybírejte dle toho, jak silným kuřákem jste

Pokud jste silným kuřákem, což můžeme definovat při spotřebě do dvaceti cigaret denně, budete potřebovat baterii s kapacitou minimálně 1500 mAh, případně 2000mAh. V případě, že jste velmi silným kuřákem, tzn. vykouříte 30 a více cigaret denně, pak je pro vás vhodný model s názvem GRIP nebo MOD. Tyto obsahují baterie s výkonem až 5000 mAh.

Slabším kuřákům (max 10 cigaret denně) je možné doporučit baterie s minimální kapacitou 1100 až 1500 mAh. Tyto se také nazývají eGo nebo AIO. Velmi slabým kuřákům (cca 5 cigaret denně) postačí baterie s kapacitou 650 mAh.

Jak rozlišit žhavící část e-cigarety

Ta je samozřejmě také velmi významnou součástí e-cigarety, bez pořádného žhavení by kouření prostě nefungovalo. Žhavením totiž vzniká v e-cigaretě pára, která vám přináší slast při jejím kouření. Aktuálně používané způsoby žhavení fungují pomoci clearomizérů.

Co je to vlastně clearomiér

Má velmi často válcovitý tvar, vyrábí se z nerezové oceli a díky průhlednému okénku můžete průběžně kontrolovat aktuální stav náplně e-cigarety. Existují jeho dva druhy, jeden je možné rozebrat, druhý je bez této možnosti. Ty, které rozebrat nelze poznáte podle označení modelů  CE4+V1.

Výhodou rozebíratelného clearomizéru je možná výměna žhavící hlavice, popřípadě pouze samotného knotu nebo spirály. U typu, který rozebrat nelze je potřeba jeho kompletní výměna. Ceny u této součásti ale nejsou nijak závratné, takže není důvod se této výměny obávat.

Někdy se možná setkáte se subohmovými clearomizéry. Jejich výhodou je fakt, že si umí poradit s nízkými odpory, což přináší vyšší výkon a velké množství páry, kterou e-cigareta vyprodukuje.  

Výběr náplně tzv. e-liquidu

Vybírat budete samozřejmě podle vaší oblíbené tabákové příchutě. Pokud chcete změnu, můžete zkusit i odlišné chutě, například ovocné, mentolové, čokoládové nebo exotické.

Dalším kritériem výběru bude opět to, jak silným jste kuřákem. Pokud jste kuřákem slabým a nechcete do těla dostávat nikotin, pak je možné si vybrat slabé náplně, na trhu jsou i s nulovým obsahem nikotinu. Silní kuřáci určitě ocení náplně s větším množstvím nikotinu, ta může být až 18 mg.

Obecně je možné říci, že od výkonnosti e-cigarety se odvíjí i síla náplně. Pokud máte e-cigaretu s běžným clearomizérem, vyplatí se koupit silnější náplň (e-liquid). V případě, že jste investovali do subohmové e-cigarety, bude stačit náplň s nižší koncentrací cca 6 mg.

I na nabíječce velmi záleží

Opět je dobré volit podle toho, jaký typ e-cigarety si pořizujete. Standardně jsou nabíječky k dispozici se zakončením s USB, do auta, nebo úplně standardní se zapojením do zásuvky.

Pokud už máte jasno s výběrem samotné e-cigarety, pak je dobré poohlédnout se po příslušenství, které vám usnadní její používání. Například ochranné pouzdro. To vám může prodloužit její životnost, dokáže tlumit případné pády, či jiné mechanické poškození.

Po výběru parametrů nás bude zajímat i vzhled

Protože bude e-cigareta v mnoha případech vaším každodenním společníkem, určitě vám bude záležet také na jejím vzhledu. Nicméně ten by nikdy neměl mít přednost před jejími technickými parametry. Ona taková pěkná, ale vám naprosto nevyhovující e-cigareta nebude vhodná ani na tu parádu.

Typy na dnes nejvíce využívané e-cigarety jsou tyto: cigareta Joyetech eGo AIO nebo Joyetech eGo One V2 XL.