Košík  

Žádné produkty

0,00 Kč Doručení
0,00 Kč Celkem

K pokladně

Míchání vlastní příchutě

Vapujte přesně podle své chutě, je to jednoduché

Je samozřejmě velmi pohodlné koupit si již připravený e-liquid. Musíte však počítat s tím, že vám může a nebo také nemusí chutnat. Zkušení vapeři totiž nenechávají nic náhodě, a protože dobře znají své chutě, míchají si náplň do e-cigarety přesně podle svého gusta. Pokud se chcete dozvědět jak na to, a vylepšit si vapování na nejvyšší možnou míru, pak čtěte dál.

Kdy je ten pravý čas s mícháním náplně začít

Nejlepší je období, kdy jste pochopili princip, na kterém e-cigareta pracuje, umíte s ní zacházet a je pro vás už vlastně přirozeností. Pak je ten vhodný čas vyzkoušet i něco dalšího, než klasické e-liquidy, které jsou běžně ke koupi. Jak poznáte, že nastal ten pravý čas na vlastní výrobu náplně je prostě vždy velmi individuální. Někomu stačí vapovat pár týdnů, někdo se k tomu odhodlá klidně až po několika letech. Stačí k tomu trocha nadšení, šikovnosti a chuť vyzkoušet něco nového. Nikdy však není pozdě. K vašim standardním e-liquidům se můžete vrátit kdykoli, ze zkušeností ale víme, že pokud si začnete náplň připravovat sami, zřejmě to už neuděláte.

Co je vlastně e-liquid a jak ho vyrobit

E-liquid obsahuje dvě složky. Tou první je příchuť a druhou je báze, která obsahuje nikotin, pokud ale o nikotin nestojíte, může být bez nikotinu úplně. Z toho trochu vyplývá, co je potřeba k tomu, abyste si vyrobili svůj vlastní e-liquid. Připravte si kapátko, lahvičku s víčkem a běžné ochranné rukavice.

Důležité je správné dávkování

Jak si namíchat svoji vlastní náplň. U každé příchutě je uvedena informace o vhodném dávkování do samotné báze. Tento údaj je uvedený v procentech. Většinou je to číslo mezi 1-8 procenty. Abychom si tento údaj převedli do srozumitelné informace je nutné vědět, že 1 ml příchutě obsahuje cca 30 kapek. Jednoduše si tedy převedeme objem lahvičky, ve které budeme náplň míchat na počet kapek a tento údaj následně převedeme zpět na procenta.

Výrobce vždy uvádí doporučené dávkování, což je orientační údaj, vy tato čísla, tedy poměry můžete upravovat dle vašich preferencí. Co je ale velmi důležité je pravidlo, že se nikdy nepřekračuje 10 % objemu. To už by byla zdraví nebezpečná míra. Platí to tedy i v případě, kdy mícháte více příchutí najednou, i zde by mělo být maximum 8 %.

Množství připravovaného liquidu
Poměr 10ml 20ml 50ml 100ml
1% 3 6 15 30
2% 6 12 30 60
3% 9 18 45 90
4% 12 24 60 120
5% 15 30 75 150
6% 18 36 90 180
7% 21 42 105 210
8% 24 48 120 240
9% 27 54 135 270
10% 30 60 150 300
počet kapek

Výběr báze je také důležitý

Výběr není až tak složitý, k dispozici jsou dva druhy. Prvním je tzv. PG báze, která přináší pocity podobné klasickému kouření, vyniká výraznější chutí a menší kouřivostí. Druhou možností je tzv. VG báze, ta má naopak jemnou chuť a velkou kouřivost. Nabízí se i možnost kombinace těchto dvou bází, což přináší spojení chutě jako při klasickém kouření a zároveň velkou kouřivost.

Chybí už jen dokončit celý proces

Takže nyní už jen dokončíme, co jsme začali. Odměřenou bázi a příchuť stačí již jen smíchat, což určitě zvládnete. Jdeme na to.:

  1. Do připravené lahvičky vlijte polovinu báze.
  2. Dále přidáte zvolenou příchuť, případně příchutě. 
  3. Lahvičku pečlivě uzavřete a tekutiny protřepáním smíchejte.
  4. Pak obsah ještě dolijete zbytkem báze a opět protřepete. 
  5. Posledním krokem je trpělivost, směs je totiž nutné nechat zrát minimálně 3, maximálně 7 dní. 

Zkuste to a sami ochutnáte ten rozdíl

Až se do míchání svého vlastního liquidu pustíte, mějte na paměti dodržování výše uvedených postupů. To poslední, co by vám mělo namíchání vlastní náplně do e-cigarety přinést, jsou zdravotní problémy. Pokud ale dodržíte vyzkoušená doporučení týkající se dávkování, čeká na vás skvělý zážitek a hlavně mnohem lepší požitek z vapování. To pro vás bude poté skutečně pochutnáním, které si připravíte doslova na míru.